Jó olvasást! :)
3
évvel korábban
-
Luccccccc kelj fel, kelj felllll! Jött egy pár! Lehet, hogy ma! – visította fülembe,
a 14 éves legjobb barátnőm, Lily, miközben az ágyamon ugrált. Gyönyörű lány
volt, nem is értettem soha, hogy miért nem fogadták még örökbe.
A szülei egy
autóbalesettben haltak meg 3 vagy 4 éve, a családjának megmaradt tagjai nem
akarták őt gyámleányuknak, ezért végül ide került. Az első fél évét szótlanul
az ágyán ülve töltötte, nem volt hajlandó senkihez sem szólni.
2 hét után mindig odaültem
mellé, simogattam, meséltem neki, de nem vártam választ. Azt akartam, hogy
megnyugodjon a lelke, és megnyíljon felénk. Jó pár hétre rá egyik reggel, mikor
odasétáltam hozzá, és épp készültem mesét olvasni neki, egy halvány mosollyal
szája sarkában felnézett rám, és azt suttogta:
-Jó reggelt Lucy! – én pedig
a percekig a pörgetem utána a levegőben. Nagyon megszerettem Őt. Én akkor 13
éve voltam ott, a szüleim, vagy csak anyukám a kórházban „felejtett”, csak azt
tudták, hogy Lucillenek keresztelt, de mivel a vezetéknevem Hope, remény lett,
mert remélték, hogy egyszer egy szerető családba kerülök.
15 évig én is hittem
benne, de 16 éves koromra rádöbbentem, hogy senkinek nem kellek, és hogy
hamarosan nem lesz már nekem itt hely. Ennyi ideig még egy lány sem volt itt,
nem tudtam, mi fog történni, ha elfogynak az ágyak. Ez nálunk azt jelentette,
hogy minnél több kicsit tudjanak befogadni, a legidősebbeknek el kell menniük.
Ha jön egy új lány, a legidősebb gyerekotthonba, vagy kollégiumba kerül.
Viszont engem már oda sem
fogadnának be, mert elmúltam 16, és tudok munkát vállalni hivatalosan. A
születésnapom óta rettegtem, de ezt nem mertem elmondani Lilynek.
Ő
még reménykedhetett, és remélt is. Mosolyra késztetett boldogsága, és próbálva
elhitetni vele, hogy ennek a hírnek és is teljes szívemből tudok örülni,
követtem a fogadószobába. Ott azonban, nem csak egy pár várt. Pontosabban egy
pár a nő kezén egy kisbabával. Rádöbbentem:
„Nem
örökbe fogadni jöttek!”
A
fiatal nő arcán patakokban folytak a könnyek, miközben felém indult, majd megállt
előttem. Még egyszer megölelte a csecsemőt, majd a kezembe adta. Az igazgató
szavait csak nagyon tompán érzékeltem:
-
Vidd az ápolókhoz, utána kérlek gyere vissza, beszélnünk kell. – Akkor láttam
utoljára Lilyt.
Bekövetkezett,
amitől féltem, és majdnem összeestem a testemet rázó kétségbeeséstől. Utcára
kerültem. Kaptam egy nagyon kevés pénzt, ami maximálisan 1 hétnyi ételre elég,
másra nem. És ősz lévén, a lenge kabátom sem védett meg az esőtől, vagy hideg
széltől. Nem igazán tudtam mit csináljak, mikor kiléptem az árvaház kapuján. Két
sarokig sétáltam, majd egy sikátor járdáján lerogytam, és elsírtam magam.
2
évvel később
Ashton
Irwin
A
másnaposság rettenetes fejfájása Calum üvöltésével keverve borzalmas
kombináció.
A
másik oldalamra készültem fordulni, hogy fejemre rántsak egy párnát, mikor
érzékeltem, hogy nem vagyok egyedül. Egy hosszú szőke hajkorona terült szét
mellettem a párnán. Egy morgásba fojtottam mérges, meglepett kiáltásomat, majd
kipattanva az ágyból, a hányingerrel küszködve rohantam le a konyhába.
-
Ahhhh Ash! – üdvözölt „üvöltő” barátom.
-
Cal, ki az a csaj… - nem tudtam befejezni a kérdést, mert olyan röhögésben tört
ki bandatársam, hogy majdnem leesett a bárszékéről,és ebben a szent pillanatban
Lily sétált be a nappaliból, és kérdőn nézett ránk.
-
Mondtam én Lily-nak hogy teljesen kiütötted magad, de ő nem hitt nekem!
Mellesleg ha tudni akarod, valami rajongó, az utcán szedted össze, miközben
próbáltál bejutni a házba. – valami bevillant sikító csajokról, de semmi egyéb.
Calum odasétált Lilyhez, és félreérthetetlenül felé nyújtotta a kezét, mire a
lány belecsapott, és kiszaladt a konyhából. Barátom döbbenten nézte ahogy a
barna hajkorona eltűnik a konyha ajtajában, majd mielőtt utána futott volna,
elordította magát.
-
És mi lesz a pénzemmel! Kérem a 10 dollárom! – pár perc múlva hallottam
csilingelő nevetését, és sikítását, hogy Cal fejezze be.
Lily
már nagyon rég a legjobb barátnőnk, az egész bandának, sőt még a One Direction
is imádja. Egy gimnáziumba jártunk, mikor 11.-es voltam lett a legjobb
barátnőm, és mikor a banda megalakult, úgy alakul a húgunkká.
Mindig,
mindenhol velünk van, vele csinálunk mindent. Az szülei milliomosok, de egyáltalán
nem foglalkoznak vele, csak a modellnővérével, senki nem tudja miért fogadták
őt örökbe, ha úgymond „felesleges”. De mi nagyon szeretjük.
Szia!
VálaszTörlésTetszik a blogod.Remélem hamar kész lesz a kövi.
Dorcsikaa
Kérlek írd tovább nagyon örülnék neki.!!! Köszi.
VálaszTörlésFlo